MCR10ERTF1544
Mfr.Part #
MCR10ERTF1544
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
RES SMD 1.54M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Resistance :
1.54 MOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%